MENÜ

Neden Akıllı Kolej

NEDEN AKILLI KOLEJ

Akıllı Çocuklar Eğitim Sistemi

Özel Akıllı Kolejler patentli ürünü olan  AKILLI ÇOCUKLAR EĞİTİM SİSTEMİ’ nin amacı çağımızın gereksinimlerine uygun donanımlı bireyler yetiştirmektir. AÇES anaokulundan üniversiteye kadar her düzeyde bireyin üstün olan zeka sınırları üzerinde yoğunlaşarak, zayıf oldukları alanları güçlendirmeyi hedefler.

Yabancı Dil

Çift öğretmenli dil eğitimi modelimiz, klasik yabancı dil eğitiminden farklıdır. Kolejlerimizde ingilizce,ders değil bir iletişim aracı olarak kullanılır. Günlük yaşantı içerisinde öğrencilerimiz, ingilizce öğretmenleri ile iletişim kurarak dil öğrenimini içselleştirirler. Oyun, şarkı, flashcard ve teknoloji imkanlarıyla desteklenen derslerimizde, İngilizce öğrenimi kalıcı hale getirilir. Akıllı Kolejler olarak, İngilizce’yi bir ders olarak değil, hayatın olağan alkışı içinde, bir dil olarak öğretiyoruz.Native Speaker öğretmenlerimizle ingilizceyi hem anadillerinde hemde telafuzda yabancı aksanla öğrenmektedirler.

Uluslararası Akreditasyon ve Avrupa Dil Portfolyosu

Avrupa Konseyi tarafından alınan kararlarla birçok konuda standartlaşmaya gidildiği üzere yabancı dil öğretiminde de ortak bir standarda ihtiyaç duyulmuştur. Avrupa dil portfolyosu, Kolejda veya Kolej dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusunda edindikleri tecrübe ile yaşadıkları kültürel deneyimlerinin tamamını kaydedip ifade edebilecekleri bir dokümandır. Avrupa dil portfolyosu, Avrupa dilleri ortak çerçeve Programı’na ( the common european framework ) dayalı bir değerlendirme sistemidir ve Kolejumuz bu sisteme geçmiştir. “ öğrenen özerkliği” ve “kendini değerlendirme” bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır. Her öğrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa dil portfolyosuyla belgeler.  Mezunlarımız tüm Avrupa Birliğindeki Kolejlarda kaldıkları yerden devam edebilecek akreditasyona ve sertifikaya sahip olmaktadır. Bedaf ve İngiliz Kültür Derneği ( Kolejimizin Programları Bedaf tarafından ve Avrupa Birliği 2012/R006 nolu onaylı ) akreditasyonumuz mevcuttur.

Dual Skills Diploma In English

City of London Academy ve İngiliz Kültür Koleji arasında yapılan anlaşma ile İngiltere eğitim müfredatını paralel izleyen yeni eğitim modeli öğrencilerine farklılıklar sunmaktadır. Bu program İngiltere’deki eğitim sistemi ve müfredatını İngilizce eğitimi odaklı bir şekilde Türkiye’de mevcut eğitim müfredatına uyarlar. Bu Çift Diploma Programı İngilizce ağırlıklı olarak Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgisi dersleri için mevcuttur. 8. ve 12.sınıfların sonunda uluslararası geçerliliği olan City Of London Academy diplomasi verilecektir. 

Dual Skills Diploma in English Programına katılan öğrenciler 5,6 ve 7.sınıfta İngiltere’den her yıl gelecek olan karnelerle birlikte gelişim testi de alarak 8.sınıfta İngiltere’den gönderilecek ilköğretim diplomasi almaya hak kazanırlar. Lise döneminde ise 9,10,11 ve 12.sınıflara göre müfredatta sunulan seçmeli derslerle birlikte gelişim testini geçen öğrencilere City of London Academy Diplomaları, lise diplomalarıyla birlikte verilecektir. Bu program esnek eğitim sistemine sahip olduğu için Türkiye’deki mevcut ders programı ile beraber tamamlanması ve yürütülmesi kolaydır.

Eğitim Danışmanlığı Sistemi

Akıllı Kolejler'in Eğitim anlayışında yer alan;

(EDS) EĞİTİM DANIŞMANLIĞI SİSTEMİ’nde öğretmenlerimiz tarafından bütün öğrencilerimize danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. EĞİTİM DANIŞMANLIĞI SİSTEMİ ile öğrencilerimiz teneffüslerde, öğle aralarında, etütlerde, cumartesi programlarında kendileriyle ilgili akademik, sosyal, mesleki ve bireysel konularda Okulumuz Eğitim Danışmanlarından yardım alabilirler. Böylece Sınıf Rehberlik Faaliyetlerinin bir adım ötesinde daha da bireysel paylaşımlarla; yönlendirmeler, önleyici ve sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca Eğitim Danışmanlarımız; düzenli periyotlarla velilerimizi okula davet ederek ve telefonla arayarak rutin durum değerlendirmeleri yapmaktadırlar.

Mesleki Yönelim

Meslek seçimi, kişinin birçok meslek türleri arasından kendi kişiliğine, özelliğine ve psikomotor becerilerine uygun olduğunu düşündüğü ve kendisinin maddi-manevi mutlu olacağına inandığı işe yönelmesidir .Bu konuda 9.sınıf öğrencilerimizin kariyer seçimleri ile kişilik ve demografik özellikleri ilişkilendirilip öğrencimiz 10.sınıfa geçerken kendisi için en doğru meslek alanını seçmesine olanak verilmektedir.

Mezun ve İstihdam Yönetimi

Mezun olacak öğrencilerimize diplomalarının yanında kendi alanları ile alakalı iş yeri açma belgesi verilmektedir. Öğrencilerimizin istihdamı için bazı kurumsal firmaların okulumuza insan kaynaklarını yönlendirerek iş hayatına adım atmaları sağlatılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin staj yaptıkları işletmeler ,mezun olduktan sonra karşılarına iş imkânı olarak çıkmaktadır.PR listemizde bulunan firmalar dışında ,Mesleki eğitimin kalitesini arttırmak adına yürütülen projelerde en ön sırada yer alan okulumuz bu projeler kapsamında sağladığı bağlantıların güçlerini öğrencilerine açmakta ve mezuniyet sonrası her alanda öğrencilerini desteklemekte, takip etmektedir.

Google Classroom

Google Clasroom, Google tarafından hazırlanan ve dünyanın her yerinden gönüllü eğitimciler tarafından geliştirilen online eğitim platformu Google Classroom, Özel Akıllı Kolej-Google kurumsal iş birliği kapsamında 2014 yılından itibaren Türkiye’de ilk defa Akıllı Kolejlerde öğretmen öğrenci ve velilerimizin hizmetine sunulmuştur. Google Classrom öğrencinin bilgisayar,tablet ve akıllı telefon üzerinden ders yapmasını, ödev almasını ve sınıf arkadaşları ile etkileşim içinde olmasını sağlar.

After School

After School, Akıllı Kolejler benzerlerinin dışında ilk defa 2015- 2016 eğitim öğretim sezonunda öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmeleri ve akademik gelişimlerinin hızlandırılabilmesi amacıyla AfterSchool programını oluşturmuştur. 

BİREYSEL EĞİTİM SİSTEMİ

Okulumuzda, öğrencileri okul derslerine yardımcı olmak, YGS-LYS’ye yönelik çalışmalarına katkı sağlamak ve öğrencilerimizin konu eksiklerini tamamlamak amacıyla Bireysel Etüt Sistemi (BES)

öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bireysel Eğitim Sistemi (BES) uzman ve dinamik eğitim kadromuzla;

Hafta içi; 16.00-17.00

Hafta sonu(cumartesi); 09.00-12.00 Saatleri arasında gerçekleşecektir.

Etütlerimiz 25 dakikadan oluşmakta ve bir öğretmenden en az bir en fazla beş öğrenci etüt alabilmektedir.

Her öğrenci istediği dersten ve istediği öğretmenden etüt alabilmektedir.